Udělejte to TEĎ!

Udělejte to TEĎ!

Čas. Všichni ho máme. Všichni máme jednu stejně dlouhou vteřinu a přesto nevíme, kolik jich zbývá. Plýtváme, neuvědomujeme si, že už ho nemusí být mnoho. Často děláme věci, které nechceme, vyhazujeme vteřinu za vteřinou, věnujeme se věcem, lidem, myšlenkám, které nás ničí a ještě k tomu nám berou ČAS. Chcete něco udělat? Něco změnit? Je něco, co byste rádi celý svůj život, ale čekáte AŽ...? "Až" používá mnoho lidí a je to jako mor. Až bude lepší počasí, až mi bude lépe, až budu šťastnější, až budu mít více času, až budu mít více peněz.. 

 

Pravdou ale je, že pokud něco chcete, tak jediný správný čas je teď. Hodně lidí mi říká, že se nechají vyfotit, až zhubnou dvacet kilo, třicet kilo... až budou mít partnera, děti. Fotografie nemá podávat falešnou představu o tom, jací byste chtěli být. Podává jasnou zprávu o tom, kdo jste, kým jste. Je důležité mít fotografie z doby, kdy jste začínala hubnout, cvičit a dělat něco pro své tělo. Kdy jste byla svobodná, či s partnerem bez dětí. Je důležité mít fotografie toho, co je nyní. Je důležité prožívat to, co je teď a žít okamžikem, který bude za chvíli pryč. Jak lépe tento okamžik uchovat než prostřednictvím krásné fotografie. 

 

Ať chcete ve svém životě udělat cokoliv, nečekejte na to, až se něco stane. Udělejte si plán, udělejte ho hned, myslete na sebe a buďte odpovědni za své štěstí v každém činu, který vykonáte. Právě jsem ukončila vysokoškolské vzdělání na univerzitě, která mi dala víc, než jsem si na začátku svojí cesty myslela. Protože jsem studovala ve Zlíně, kde na vás z každého místa působí zvláštní energie a vzpomínka na Tomáše Baťu, dovolila jsem si vypůjčit několik jeho citátů, které mám nejraději a ke kterým se často vracím. Nakonec vás chci všechny vyzvat k tomu, abyste nečekali na správnou chvíli, ale abyste si ji vytvořili. 

„Lidé se obávají neznáma. Jest pravda, že každé opuštění starého znamená nejistotu - skok do tmy. Avšak kdo chce pomoci sobě a jiným, musí opustit dobré, aby mohl vybojovat lepší. Nesmí držeti pevně vrabce v hrsti jen proto, že je lepší než holub na střeše. Bez odvahy ke změně není zlepšení, a tak není ani blahobytu!“

 

„Co chceš, můžeš.“

 

„Chcete-li vybudovat velký podnik, vybudujte nejdříve sebe.“

 

„Dělejme třeba nejnepatrnější věc na světě, ale dělejme ji nejlépe.“

- Tomáš Baťa -

comments powered by Disqus